Tvorba elektrického ohradníka

Kategórie
 
 
 
 
 

Tvorba elektrického ohradníka

Tu nájdete prehľadné vysvetlenie a opis ako si postaviť vlastný elektrický ohradník...

Elektrický ohradník

Elektrický oplôtok – elektrický ohradník pre všetky druhy zvierat na mieru.

Elektrický oplôtok je veľmi užitočný pomocník. V prípade, že si neviete poradiť, ako taký oplôtok vyskladať, tak, aby vám správne a efektívne fungoval, veľmi radi vám poradíme.
Z našich dlhoročných skúseností vám vieme vyskladať elektrický ohradník na mieru.
1. Je potrebné vedieť plochu akú chcete oplotiť.
2. Pre aké zvieratá je ohradník určený.
3. Aký zdroj k elektrickému oplôtku potrebujete, či na baterku alebo elektriku poprípade duo zdroje.
Na základe aj týchto základných informácií, vám odporučíme najefektívnejší elektrický ohradník.

Takto funguje elektrický oplôtok
Uzemnenie
Uzemnenie je dôležitou súčasťou elektrického oblúku. Uistite sa že prúd tečie bez prekážok cez pôdu späť do zdroja. (pôda musí byť vlhká, suchá pôda takmer vôbec nevedie prúd). Uzemňovaciu tyč vrazte do zeme čo najhlbšie aby sa dostala do vlhkej pôdy.

Maximálna sila impulzu
Sila elektrického impulzu tvorená v zdroji impulzov sa ráta vo Voltoch. Vysoké napätie je potrebné na vytvorenie silného mosta medzi ohradou a zvieraťom. Minimálna hodnota napätia na ohrade musí byť aspoň 2500 V .(pre hrubosrsté zvieratá aspoň 4000 V) Len vtedy môže impulzná energia (Jouly) pretekať správne. To znamená že účinnosť šoku závisí od množstva impulznej energie (Jouly). (samotné Volty neubližujú). Čím väčšie je zviera , tým silnejšia impulzná energia (Jouly )by mala byť použitá na udržanie zvieraťa v ohrade. Navyše potreba väčšej impulznej energie stúpa aj od celkovej dĺžky ohrady a úrovne zarastania ohrady vegetáciou. Pokiaľ ide o energiu impulzov, vhodné je sa poradiť s predajcom, aký zdroj zvoliť, hlavná pokiaľ ide o batériové prístroje.

Elektrický odpor
Okrem vysokej energie potrebujete aj vysoko vodivé vodiče aby ste dosiahli maximálnu účinnosť. Odolnosť vodiča vodiť energiu sa nazýva elektrický odpor. Uvádza sa v Ohm/m. Čim je hodnota menšia , tým lepšiu vodivosť daný materiál má. Čím je ohrada dlhšia treba mat vodiče s menším odporom. Vynikajúce materiály majú odpor okolo 0,3 Ω/m, a slabšie okolo 4Ω/m.Výskumy ukázali že musí existovať kompromis medzi vysokou vodivosťou, ktorú väčšinou dosahujú medené drôty a dlhou životnosťou (drôty z nehrdzavejúcej ocele
s nižšou vodivosťou). Produkty s takýmto zložením sú označené ako Premium.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia