Elektrický ohradník proti diviakom

elektrický ohradník proti diviakom

Elektrický ohradník proti diviakom

V revíroch s vysokovýkonným pestovaním poľných plodín ako repka, raž a kukurica, ktoré poskytujú dobrý úkryt pre zver, vyberá si čierna zver svoju dennú daň. Výsledok: Vzniknuté škody požerom a zničením plodín.

S profesionálne pripraveným a testovaným AKO-elektrickým plotom sa je možné vyhnúť takejto škode.

Napájanie je prostredníctvom vysokovýkonného 12 V AKO-elektrického zdroja.

Pre dlhé ploty s niekoľkými radmi vodičov a očakávaným silným porastom, impulzná energia viac ako 5 Joule.

Pri repke, ale predovšetkým pri kukurici musí byť efektívne nastavený elektrický plot.

Napájanie musí byť už v dobe siatia aktívne. Nečakať, až budú mať poľné plodiny charakter úkrytu. V opačnom prípade hrozí nebezpečenstvo vzniku škôd. Čierna zver – ochranný plot má výšku 5060 cm. Spevnenie minimálne v oblasti rohov, a v závislosti na dĺžke plota na polovici dĺžky na každej strane poľa, pri bránach z oboch strán, drevené koly musia byť pevne zatlčené do zeme, izolátory sú do nich naskrutkované po zatlčení. Sú medzi sebou (v závislosti na teréne) vo vzdialenosti 6 až 8 metrov.

Na horné vedenie môžu byť pripevnené plastové, textilné alebo alu-pasy. Drevené stĺpy sú na napínanie vodičov, zatiaľ čo plastové sú na udržiavanie rozteče.

  • Odporúčanie: Pri vysokom tlaku zveri volíme 3 vedenia vodičov od 20 cm, 40 cm po 50 do 60 cm. Inak dva vodiče môžu byť dostatočné. Bránu na prechod poľnohospodárskych strojov by sme nemali zabúdať.
  • Dôležité:

Elektrická ohrada

  • musí byť pre prasnicu dobre rozpoznateľná. Preto modrá farba AKO TopLine Plus elektrický plot modrá vo výške 40 cm. Vyššie a nižšie vodiče drôt alebo modré a biela AKO TopLine Plus lanko.

Náš tip:

Elektrický plot je ešte lepšie vnímaný, ak ako najvyššie vedenie potiahneme modrý signálny pás AKO. V prípade vetra, tento spôsobuje ďalšie pohyby a hluk.

Odporúčanie

Na vetrom exponovaných miestach stojí za to, nastrihať signálnu pásku a priviazať na horné vedenie, signálna páska sa pohybuje a vydáva zvuk. Narezanie pásov a pripevnenie na vrch vedenia sú síce vyššie náklady ale to stojí za to.

V prípade záujmu pre vás pripravíme elektrický ohradník na mieru.

Kompletnú ponuku nájdete v našej kamennej predajni alebo v našom eshope: https://www.agroobchod.sk/kategoria-produktu/farmarske-potreby/elektricke-ohradniky-vodive/.