ČISTENIE PAROU

čistenie_parou_header

Možnosti využitia

Možnosti využitia našich parných čističov sú rôznorodé a okrem čistenia vám para vynikajúco poslúži aj pri žehlení a ošetrovaní textílií. Objavte rôznorodé použite pary a nechajte sa prekvapiť kopou možností:

Čistenie dlažby

Na medzi  čistenie príp. dodatočné čistenie používajte, prosím, utierku, ktorú poskladáte a napevno upnete na podlahovú hubicu. Na mimoriadne dôkladné čistenie môžete použiť aj utierku z mikrovlákna (špeciálne príslušenstvo).

Vysávanie

Pred parným čistením odporúčame podlahu povysávať. Laminátové podlahy čistite iba v tom prípade, ak ste si istý, že boli odborne položené a zlepené.

Čistenie laminátovej podlahy

Polovičným množstvom pary môžete čistiť aj laminát alebo lakované parkety (neolejované alebo nevoskované!). Prietok pary sa regulujte na parnej pištoli. Používajte 2 utierky (= 4 vrstvy), aby sa priamo na plochu dostalo čo najmenej pary. Nikdy neostávajte hubicou vypúšťajúcou paru dlhšie na jednom mieste, aby sa podlaha príliš nenamočila. Nižšia zvyšková vlhkosť potom vyschne rýchlo a bez šmúh.

 

Čistenie kúpeľne a WC

Bleskovo rýchlo a bleskovo čisto: Na čistenie obkladačiek, skla a zrkadiel, armatúr, škár a pod.

Zvyšky vodného kameňa a mydla

Pomocou abrazívnej utierky (súprava utierok z mikrovlákna pre kúpeľňu) odstránite bez námahy aj zažraté zvyšky vodného kameňa a mydla.

Ďalšie využitia:

Čistenie armatúr, čistenie okien a zrkadiel, čistenie škár v obkladačkách, odstraňovanie mastných usadenín, oživovanie oblečenia

Para je prirodzená a dôkladná

Jednoducho, biologicky čisto a ekologicky: Parné čistenie je najprirodzenejším spôsobom čistenia – a tým ideálnou alternatívou k bežnému upratovaniu. Možnosti využitia sú rôznorodé a okrem čistenia vám para vynikajúco poslúži aj pri žehlení a ošetrovaní textílií. Para vám tak ušetrí drahocenný čas, ktorý môžete využiť na iné veci. Tak prečo nevyužiť silu pary na malé aj veľké úlohy v domácnosti??

Ako parné čistenie uľahčuje náš život.

Dávno predtým, ako človek začal premýšľať o čistote, vznikla na zemi – v sopkách a gejzíroch – vodná para. Avšak až po roku 1700 dozrel čas na praktické využite sily z vodnej pary. Vyslovene moderným praktickým využitím vodnej pary je parné čistenie.

Prečo je čistenie parou ekologické?

Celkom jasne: Čistenie parou je čistenie bez chémie. Už samotné spojenie parnej sily a teploty uvoľní najnepoddajnejšie znečistenie a čistiaci prostriedok sa stáva nadbytočným. Šetrí sa tým základ nášho života – voda, ale aj naša domáca pokladňa.

Parné čistenie odľahčuje prírodu a prírodné zdroje aj v inom ohľade:: Odpadá tak napríklad likvidácia obalového materiálu z čistiacich prostriedkov – čo vo výslednom efekte šetrí energiu a suroviny.

Voda je navyše ako čistiaca para veľmi úsporná: Už z jedného litra normálnej vody z vodovodu získame okolo 1 700 litrov pary! To postačí na asi 20-minútové parné čistenie – čo je dosť na kompletné vyčistenie menšieho bytu. A keďže je prúd potrebný iba na nahriatie, udrží sa jeho spotreba taktiež v medziach.

Prečo je čistenie parou zdravšie?

Kto čistí parou, chráni seba aj svoju rodinu. Pretože parný kondenzát nezanecháva na rozdiel od čistiacich roztokov na vyčistenom povrchu žiadne potenciálne alergénne zvyšky. To je mimoriadne dôležité pre malé deti, ktoré s obľubou berú do úst rôzne predmety. Aj nehody v dôsledku nesprávneho použitia čistiaceho prostriedku, podráždenie pokožky alebo iné zdravotné problémy spôsobené čistiacimi prostriedkami už nie sú pri čistení parou viac aktuálnou témou.

Nadýchnu sa aj alergici. Keďže para viaže prach a alergény (roztoče a ich výlučky), tie sa nerozvíria, citeľne sa zlepšuje klíma v miestnosti. A v neposlednom rade, aj telesná námaha je pri čistení parou výrazne nižšia – pretože para jednoducho pracuje za vás.